Laste suunamine silmast silma suhtlemisele ja liikumisele – see on laste ja nende arengu kaitsmiseks hädavajalik, kirjutab Eesti Koolipsühholoogide Ühingu juht Karmen Maikalu.
Loe, kuula, vaata
Meediakajastused / Ettekanded / Intervjuud / Sündmused
Karmen Maikalu osales 5.-15. veebruaril USA kongressi poolt ellukutsutud programmis Open World, mille raames väike grupp Eesti spetsialiste tutvus erivajadustega laste toetamise võimalustega USA haridussüsteemis.
Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis toimus täna konverents "Nutiseadmed koolis – õnnistus või nuhtlus?", kus arutleti erinevate osapooltega laste ja noorte nutikasutuse teemadel. Konverentsi korraldas Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituut.
Äripäeva raadio hommikuprogrammis tuli juttu laste ja noorte nutikasutusest. Nutisõltuvus koolides on kasvav probleem, mida ei lahenda lapsevanemate keelud ja käsud, kes ise kuritarvitavad ekraane samamoodi, leiab psühholoog Karmen Maikalu.
Laste ja noorte vaimse tervise probleeme on aina rohkem, kuid paraku on vaid pooltes Eesti koolides olemas koolipsühholoog. "Üleriigiline nõuandeliin üks väheseid kõigile kättesaadav ja tasuta võimalusi psühholoogiga nõu pidamiseks ning kiiresti abi saamiseks," sõnas Eesti koolipsühholoogide ühingu juht Karmen Maikalu.
Põltsamaa Raadio saates "Tark ei torma" oli külas koolipsühholoog Karmen Maikalu, kellega räägiti nutiseadmete kasutusest koolis.
PERE&KODU: Kuidas selgitada lapsele, miks sõber sai mitu suurt kinki ja tema vaid ühe väikse?
Jõulud on lapse jaoks eriline aeg, mil usk imedesse ja ootus Jõuluvana saabumise ees muudavad pühad eriti maagiliseks. Ent mõnikord võib juhtuda, et laps tunneb segadust ja pettumust, kui avastab, et tema sai Jõuluvanalt väikese kingituse, samas kui sõber sai mitu suurt.
Elisas on traditsiooniks koguda iga-aastase ühise peo osalustasuna sümboolne summa ning eesmärgiks on kogunenud summa annetada. Sel aastal valisid elisalased välja kolm heategevusprojekti, mida toetada, üks nendest oli koolipsühholoogide nõuandeliin 1226.