Presidendilt tänavu Valgetähe teenetemärgi saanud koolipsühholoog ja pereterapeut Karmen Maikalu soovitab praegu, kus paljud tunnevad ebakindlust ja hirmu, teha igapäeva rutiinseid tegevusi ja lubada endale positiivseid elamusi.
Loe, kuula, vaata
Meediakajastused / Ettekanded / Intervjuud / Sündmused
Säilita igapäevarutiin, taga lapsele turvatunne ja pööra tähelepanu positiivsele
Haridus- ja Teadusministeerium korraldas pressikonverentsi, kus anti ülevaade Ukrainast saabunud laste ja noorte haridustee jätkamise võimalustest Eestis. Pressikonverentsil esinesime neljakesi: ministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvalts, Eesti Koolijuhtide Ühenduse esimees Urmo Uiboleht, Tallinna Tehnikaülikooli õppeprorektor Hendrik Voll ning...
Paljud on tööl saanud tehtu pärast kriitikat. Mis hetkest muutuvad aga etteheited töökiusuks?
Õpilased teavad ja kuulevad sõjateemast palju rohkem, kui me arvame. Kui me nendega ei räägi, jäävad nad oma mõtete ja tunnetega üksi. Tõenäoliselt tuleb sõjateemadel juttu iga päev, ärge vältige seda. On oluline, et õpilased saaksid oma mured välja rääkida, muidu ei suuda nad keskenduda õppetööle. Mõni õpilane on väga murelik, mõni viskab tõsise...
Viimastel päevadel ei saa sõjateemast üle ega ümber . Väga palju on tulnud juttu sellest, kas ja kuidas rääkida lastega sõjast. Tegime ka Terevisioonis sel teemal kiire intervjuu. Vaata intervjuud SIIT.
Tänasel vastuolulisi tundeid täis päeval peame mõtlema ka sellele, kuidas sõjateemal lastega rääkida. Sest rääkimata jätta ei saa.
"Armumistunne on ajutine, kestes mõnest kuust paari aastani. See on asjade normaalne käik, kuigi vahel inimesed ehmatavad, et tunne läks üle ja armastus sai otsa," räägib tänases Naistelehe podcast'is "Mõttekoht" pereterapeut ja psühholoog Karmen Maikalu. Tema sõnul ei ole armumisel aga armastusega mingit pistmist.