Loe, kuula, vaata

Meediakajastused / Ettekanded / Intervjuud / Sündmused

Psühholoog Karmen Maikalu selgitab, kuidas teha vahet töökiusul, väärkohtlemisel ja tavapärasel suhtlusel kollektiivis. Lisaks avab ta tagamaid, mis on inimeste peamised hirmud kiusajale vastu hakkamisel ja kuidas võib see mõjutada inimese vaimset tervist.

Ilmselt oled kohanud enda ümber lapsi, kes käituvad väljakutsuvalt, kahjustavad ennast või väljendavad elutüdimusmõtteid. Kuidas lapse muret tähele panna? Mida teha siis, kui ta ei tule ise rääkima? Kuidas luua usaldus ja aidata teda? Psühholoog Karmen Maikalu annab nõu!

Statistikaamet alustas Eestis seni suurimat ja terviklikumat suhteuuringut «Turvalised suhted pereringis, tööl ja väljaspool», et kaardistada meie inimeste heaolu ja turvalisus suhetes. Külas on psühholoog Karmen Maikalu ja statistikaameti uuringute juht Jana Bruns, kes räägivad uuringust lähemalt.

Septembrikuu viimasel päeval toimus Eesti Rahva Muuseumis Konverents "Õnnelik perekond". Päev täis suurepäraseid ettekandeid, äratundmisrõõmu, uusi teadmisi ja meelde tuletamist, kohtumisrõõmu, koosolemise rõõmu, natuke kurbust, palju nalja ja armsaid hetki.

Läinud nädala reede oli taaskord suitsiidiennetuspäev. Igal aastal võtab endalt elu umbes 200 inimest. Jõgevamaal läks läinud aastal vabasurma kaheksa inimest ja 14 noort inimest. Ent iga katkestatud elu on liiga palju. Põltsamaa ühisgümnaasiumi koolipsühholoog ja pereterapeut Karmen Maikalu aitas vaimse tervise teemat märksa laiemalt avada ja...