Pühapäevase "Hommik Anuga" külaline on koolipsühholoog Karmen Maikalu, kellega saatejuht Anu Välba vestles Netflixi hittsarja "Squid Game" mõjust noorukitele. Maikalu sõnul peegeldavad lapsed ühiskonnas toimuvat.
Loe, kuula, vaata
Meediakajastused / Ettekanded / Intervjuud / Sündmused
Kuidas lapsi nende muredes toetada ja millised võivad olla süvenevate probleemide ohumärgid? Selle üle arutlesid vestlussaates Lastehaigla juures asuva laste vaimse tervise keskuse juht, psühhiaater Anne Kleinberg ja Koolipsühholoogide Ühingu juht Karmen Maikalu.
ÕHTULEHT: Elundidoonorlusest
Elundidoonorlus seostub inimestele surmaga ja sellest rääkimine on meie kultuuris kahjuks tabuteema.
Lapsed käituvad sageli «võimatult». Kergesti tekib vanemas seda nähes soov käitumist korrigeerida, oma võsukest aktiivselt kasvatama asuda ja halvad kombed välja juurida. Karistada, et ebasoovitav käitumine ei korduks.
POSTIMEES: Kannatavad lapsed. Pisipoiss rippus isa jala küljes ja nuttis: "Palun ärge tehke!"
Kui ema ja isa tülitsevad või üks kasutab teise suhtes vägivalda, jääb kannatajaks alati laps. Ka siis, kui teda ennast keegi ei löö.
VAATA videot: Mis on PREP?
Üle-eestilisel Vaimse tervise messil tutvustasid PREP-koolitajad Hannes Hermaküla, Karmen Maikalu ja Matti Orav PREP-paarisuhtekoolituse sisu ja mõju, samuti räägiti laiemalt sellest, kuidas paarisuhte kvaliteet ja turvalisus mõjutab nii laste kasvukeskkonda kui ka täiskasvanute eluga rahulolu ja toimetulekut üldiselt.
Psühholoog Karmen Maikalu selgitab, kuidas teha vahet töökiusul, väärkohtlemisel ja tavapärasel suhtlusel kollektiivis. Lisaks avab ta tagamaid, mis on inimeste peamised hirmud kiusajale vastu hakkamisel ja kuidas võib see mõjutada inimese vaimset tervist.
Ilmselt oled kohanud enda ümber lapsi, kes käituvad väljakutsuvalt, kahjustavad ennast või väljendavad elutüdimusmõtteid. Kuidas lapse muret tähele panna? Mida teha siis, kui ta ei tule ise rääkima? Kuidas luua usaldus ja aidata teda? Psühholoog Karmen Maikalu annab nõu!