Meil kõigil on mõju ümbritsevale ja meid mõjutab ümbritsev, paraku võib olla nii, et halb päev kestab aastaid. Kuidas seda märgata, kuidas aidata, kuidas ise tasakaalu säilitada? Möödunud nädalal Põltsamaal toimunud Jõgevamaa vaimse tervise konverents "Mustmiljon mõttevärki", kus sõna said oma ala spetsialistid, otsis vastuseid.
Loe, kuula, vaata
Meediakajastused / Ettekanded / Intervjuud / Sündmused
Jõgevamaa kooli- ja õppejuhtide sõnul on nutitelefonide kasutamine koolides nõudnud järjest enam sekkumist. Telefonide pidev kasutamine tunni ajal takistab teadmiste omandamist, vahetunni ajal võiksid aga õpilased värske õhu käes liikuda.
Eilses Pealtnägijas arutleti selle üle, mida ollakse õppinud 2014. a toimunud Viljandi koolitulistamise tragöödiast ja kuidas selliseid sündmusi saaks vältida. Karmen Maikalu ütles saates ajakirjanik Taavi Eilatile: "Me peaksime oskama selliseid asju märgata varem. Me peaksime oskama näha ohumärke ja me peaksime oskama oma lapsi aidata enne,...
Kanal2 saates "Täistund" küsis ajakirjanik Elo Mõttus-Leppik, kas ja kes kaitseb laste õigusi vanemate kohtuvaidlustes. Kõne all oli Eesti ühiskonnas viimastel nädalatel laialdast kajastust leidnud probleem selles osas, mis saab lastest, kui vanemad ei suuda hooldusõiguses kokkuleppele jõuda.
Koolipsühholoogide ühingu juht Karmen Maikalu juhib tähelepanu, et traagilistel juhtumitel, mis toimuvad lastega, on tegelikult ka laiem mõju – need puudutavad palju rohkem inimesi kui üks pere, klass või kool.
Tahaksime loota, et iga vanema esimene eesmärk on see, et pere saaks ka peale lahkuminekut võimalikult tervena toimida. Tihti see ei õnnestu. Vanemate vahel võib olla nii suur viha või valu, et lapsest saab hoopis relv, mida teisele osapoolele kättemaksuks või haiget tegemiseks kasutatada.
Elukaaslasega asukoha jagamine ajab eestlased kahte leeri. Mõni abielupaar on juba aastaid teineteisega äppide abil oma asukohta jaganud. Teistele tundub säärane privaatsusriive mõeldamatu. Antud teemal vestles Karmen Maikaluga Eesti Ekspressi ajakirjanik Anna Teele Orav.
Öelda kõva häälega välja, et suvi on vastik ja päike ajab iiveldama, on eestlaste jaoks sama hirmus kui kamakaussi sülitamine või suusasangari dopinguskandaal. Murest räägitakse vaid poolhääli psühholoogi kabinetis.