Ajakirja Pere ja Kodu korraldatud vanemluse konverentsil räägiti erinevatel teemadel. Karmen Maikalu rääkis sellest, kuidas lahutusega toime tulla, kui peres on lapsed.
Loe, kuula, vaata
Meediakajastused / Ettekanded / Intervjuud / Sündmused
Psühholoog ja psühhoterapeut Karmen Maikalu soovitab oma vaimset tervist hinnata kahe kriteeriumi põhjal: kas ma saan igapäevaeluga hakkama ning kas ma tunnen elust rõõmu ja rahuldust.
Oktoober on vaimse tervise kuu, mil toimub mitmeid temaatilisi üritusi. Sel nädalal toimus Eesti perearstidele ja pereõdedele suunatud infotund, kus räägiti laste vaimsest tervisest. Et teema on aktuaalne, näitas see, et infotundi oli registreerunud ligi 700 perearsti ja pereõde.
"Vaimse tervise muresid on koolis üha rohkem. Eks me räägime neist ja teadvustame neid ka rohkem, aga lapsed on nii ühiskonna kui täiskasvanute elu peegel. Kui ühiskonnas on palju üldist ärevust, siis ka lapsed saavad sellest osa," räägib uues Pere ja Kodu podcasti osas pereterapeut, koolipsühholoog ja koolisühholoogide liidu esimees Karmen...
Psühholoog Karmen Maikalu selgitab, kuidas teha vahet töökiusul, väärkohtlemisel ja tavapärasel suhtlusel kollektiivis. Lisaks avab ta tagamaid, mis on inimeste peamised hirmud kiusajale vastu hakkamisel ja kuidas võib see mõjutada inimese vaimset tervist.
Milline on vanavanemaks olemise mõju?
Soojal suvel on õige eestlane kõpsti rannas, väisab väsimatult suveüritusi ja müttab metsas marju korjata. Külmade ilmade saabudes vajuvad paljud letargiasse ja nutavad valjult suve taga.
Ajakirja Eesti Naine podcast'is "Vaimse tervise heaks" rääkis saatejuht Rita Rätsepp Karmen Maikaluga koolitõrkest ja koolihirmust.