Eesti rahvastiku vaimse tervise uuring näitas, et kui igal viiendal Eesti inimesel on ärevushäire risk ning enam kui veerandit ohustab depressioon, siis noortel on nii depressiooni kui ärevushäire risk kuni kaks korda suurem kui elanikkonnas keskmiselt.
Loe, kuula, vaata
Meediakajastused / Ettekanded / Intervjuud / Sündmused
November on meeste tervise kuu ja sel puhul käis Karmen Maikalu Tartu Toome Rotary klubis rääkimas meeste vaimsest tervisest.
PERE & KODU: Tuntud inimeste lapsed maadlevad mitmete vaimse tervise muredega. Kuidas neid aidata?
Kuidas erinevad tuntud inimeste laste elu ja tunded tavalaste omadest? Kas sellega peaks kuidagi eraldi tegelema ning mis saab siis, kui vanemad satuvad negatiivsete juhtumistega uudisportaalide esikülgedele? Küsisime hinnatud koolipsühholoogilt ja pereterapeudilt Karmen Maikalult.
27.-28. oktoobril toimus Tallinnas konverents "Seksuaalsus ja suhted". Karmen Maikalu tegi konverentsil ettekande sellest, kuidas inimesed jõuavad lahutuseni ja osales paneeldiskussioonis, kus räägiti seksuaalelu probleemidest.
Lapse võõrandamiseks nimetatakse olukorda, kus üks vanem püüab saboteerida, hävitada, takistada või kahjustada lapse suhet teise vanemaga, ilma et selleks oleks mõjuv põhjus.
MAALEHT: Koolikiusamise lugu
Maaleht toob lugejani 51aastase Ilona koolikiusamise loo. Kommenteerib psühholoog Karmen Maikalu.
ERR: Pommispämmi valguses
Karmen Maikalu artikkel ilmus ERR-i portaalis:
Viimastel aastatel on hulk Eesti meelelahutajaid esinenud avaliku ülestunnistusega oma vaimse tervise hädadest. Küllap lootes, et sedasi aitavad nad tõmmata tähelepanu valusale probleemile, ent on paratamatult tekitanud ka küsimuse, mis võib olla nende avameelsete juttude varjatud tagajärg.